نخست گفتار

بسمه تعالی

در سال های اخیر شاهدپیشرفت روزافزون هموطنانمان در تمامی عرصه ها بوده ایم. بگونه ای که کمتر المپیاد علمی را می توان سراغ گرفت که نام پر افتخار کشور عزیزمان ایران در جمع مدال آوران نباشد. در اغلب رشته های ورزشی رشد چشمگیری داشته ایم و با وجود همه کمی و کاستی ها و ناملایمات از طرف بیگانه و خودی،در بسیاری از صنایع به خودکفایی رسیده ایم که این جز در سایه عنایات خداوند متعال و غیرت و همیت فرزندان این خاک پاک، امکانپذیر نبوده است.

به موازات این دستاورد ها، سطح آموزشی زبان های خارجی در کشورنیز پیشرفت خوبی داشته است. به این علت که حضور در هر یک از  میادین یاد شده و به روز بودن معلومات و اطلاعات مستلزم برقراری ارتباط و داشتن تعامل سازنده با نخبگان با ملیت های گوناگون است که این نیز خود نیازمند استفاده از زبانی مشترک میباشد.

سرعت رشد شهرستان کرج از حیث تراکم جمعیت و وسعت جغرفیایی، بسیار بالا است و همواره شاهد ایجاد و گسترش شهرک های مسکونی و صنعتی در اطراف آن هستیم،تا جایی که پتانسیل تبدیل شدن به استانی مستقل در آن ایجاد شده است. 

اما متأسفانه امکانات آموزشی و فرهنگی شهرستان،همپای این ازدیاد تراکم جمعیت، رشد مطلوبی نداشته است. و بخصوص در زمینه  آموزش زبان های خارجی این نقیصه بیشتر به چشم میخورد.

جوان بودن بافت جمعیتی شهرستان و کمبود مؤسسات معتبر و با تجربه سبب شده است که بسیاری از علاقمندان به یادگیری زبان های خارجی رنج سفر را بر خود هموار کرده و مدام به تهران آمد و شد داشته باشند.

از این رو بر آن شدیم که با تأسیس مؤسسه آموزش زبان علوم و فنون کیش(واحد برادران) در کرج نقش کوچکی در خدمت رسانی و ارتقاء فرهنگی این شهرستان داشته باشیم.

/ 4 نظر / 17 بازدید
pink

ما هم توی کیش هستیم واحد بجنورد خواهران

پيامک

عکس موزيک طنز و... در اينجا

علی

تبریکات فراوان - چه دیر اقدام کردید - از الان با شما هستیم .

با سلام. موسسه زبان کیش در کرج برای خواهران شعبه نداره؟